V této kategorii naleznete nejnovější výzkumy z oblasti myokarditidy, které se týkají  jejího průběhu, diagnostiky či léčby. Novinkou v oblasti diagnostiky myokarditidy je u magnetické rezonance tzv. T2 mapping – více informací naleznete již brzy na tomto odkazu. V léčbě myokarditidy je velmi diskutovanou možností léčby, především u pacientů s chronickou myokarditidou či zánětlivou kardiomyopatií, interferon beta a gama a zkoumají se i další metody.

Více

page2-img1

Slovo lékařů je speciální kategorie složená z rozhovorů a příspěvků lékařů a odborníků z různých oborů medicíny, kteří se diagnostikou, léčbou a výzkumem této nemoci zabývají. Již brzy zde najdete rozhovory s lékaři z kardiologie, imunologie a zobrazovacích metod. V kategorii Slovo lékařů nyní naleznete rozhovor s MUDr. Theodorem Adlou z Kliniky zobrazovacích metod 2. LF  a FN Motol o magnetické rezonanci srdce u myokarditidy. Další rozhovory se již připravují. Sledujte stránky www.myokarditida.cz.

Více

V této kategorii postupně uvedu osm článků, které se věnují obecným informacím o nemoci, imunitní odpovědi, vakcinaci a možným následkům prodělané infekce. Samostatné články budou věnovány i myokarditidě (zánětu srdečního svalu) po COVID-19 a mRNA vakcinaci a dopadům infekce na srdce a cévy.

Více